Ile kosztuje wynajęcie kontenera na gruz? Z jakim wydatkiem się liczyć?

kontener

Wynajęcie kontenera na gruz jest absolutnie niezbędne w przypadku prac budowlanych oraz remontów ze względu na fakt, że takie odpady mogą zostać później poddane recyklingowi, z korzyścią dla środowiska naturalnego. Ile jednak kosztuje taka usługa oraz od czego to zależy?

Od czego uzależniony jest koszt wynajmu?

Warto zacząć od istotnej kwestii jaką jest dobór kontenera, który wpłynie oczywiście na koszt usługi. Istotnym kryterium jest przede wszystkim pojemność standardowo wynosząca od 2 do nawet 36 m3. Dodatkowo w usłudze wynajmu kontenerów mieści się też oferta tzw. worków Big-Bag, które jeśli pozostają nieużywane, można przez określony czas wygodnie przechowywać. Są więc bardzo elastyczne w użytkowaniu i doskonale sprawdzają się w przypadku choćby drobnego gruzu.

Koszt wynajmu uzależniony jest też od lokalizacji do której zostanie dostarczony taki kontener, a także od województwa w którym została zrealizowana usługa. Wynika to przede wszystkim z tego, że ceny pomiędzy konkretnymi miejscowościami na terenie Polski mogą nieco się różnić. Co ważne, przy stałym korzystaniu z usług jednego przedsiębiorstwa, często możliwe są dodatkowe rabaty. Trzeba jednak ustalać je w sposób indywidualny.

Jaki jest koszt wynajęcia kontenera?

Koszt wynajęcia najmniejszych kontenerów rozpoczyna się od 300 zł, sięga średnio 1200 zł przy kontenerach średniej wielkości, natomiast przy największych zazwyczaj ustalany jest indywidualnie. Trzeba przy tym pamiętać, że polityka cenowa różnych firm może znacząco się w tym przypadku różnić, na co wpływ zawsze ma kilka czynników.

Natomiast koszt wynajęcia worka Big-Bag rozpoczyna się od około 60 zł, przy czym także i tutaj ceny są ustalane w oparciu o kilka kryteriów, omawianych indywidualnie z osobą wynajmującą.

Jak wybrać najlepszą ofertę?

Aby nie przepłacić za wynajem, warto przede wszystkim skonsultować się z firmą oferującą tego typu usługi, a także w przybliżeniu określić, jaka ilość odpadów zostanie wywieziona. Jest to konieczne przede wszystkim ze względu na fakt, że wynajem zbyt dużego kontenera i niewykorzystanie jego pojemności, będzie po prostu nieopłacalny.

Jak widać koszt wynajęcia kontenera na odpady takie jak gruz zawsze zależy od kilku czynników. Jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej i interesuje Cię taka usługa, skontaktuj się ze specjalistami naszej firmy.