Blog

Witamy na blogu! Znajdziesz tu wiele ciekawych informacji na temat naszej firmy i zakresu świadczonych usług.

gruz z wyburzonej ściany

Co zaliczamy do odpadów poremontowych?

mar 28, 2022

Różnego rodzaju remonty mają do siebie to, że przynoszą upragnioną zmianę. Niestety, skutkują one również powstawaniem tak zwanych odpadów poremontowych, które w mniejszym lub większym stopniu zanieczyszczają daną przestrzeń. W związku z tym, że nie są one mile widziane, należy je prędzej czy później (najlepiej prędzej) usunąć lub, najogólniej rzecz ujmując, potraktować w odpowiedni sposób. […]
Czytaj więcej
piasek

Do czego jest wykorzystywany piasek płukany i zasypowy?

lut 07, 2022

Prace budowlane, które wymagają użycia różnego rodzaju zapraw betonowych muszą mieć w składzie między innymi odpowiedniej klasy piasek budowlany. Jaka jest różnica między piaskiem płukanym a zasypowym? Gdzie jest wykorzystywany pierwszy a gdzie drugi rodzaj drobnego kruszcu?
Czytaj więcej
gruz

Co się dzieje z gruzem wywożonym w kontenerach?

lis 30, 2021

Wszystkie prace budowlane i remontowe wiążą się z dużą ilością wytwarzanego gruzu, który trzeba zutylizować w odpowiedni sposób. Nie można go wyrzucać do pojemników na śmieci komunalne. Niezawodnym rozwiązaniem problemu odpadów budowlanych jest wynajem kontenerów przeznaczonych specjalnie na składowanie gruzu. Jeżeli więc zamierzasz przeprowadzić remont w swoim domu albo planujesz inwestycję budowlaną, nie zapomnij zamówić […]
Czytaj więcej
śmieciarka

Kto odpowiada za wywóz odpadów komunalnych?

wrz 24, 2021

Odpady ze względu na ochronę środowiska dzielone są na kilka różnych kategorii. Mianem odpadów komunalnych określa się wszystkie płynne i stałe nieczystości powstałe w wyniku funkcjonowania gospodarstwa domowego. Między innymi ich wywozem zajmuje się firma JUMAR. W trosce o środowisko naturalne od wielu lat, z drobnymi modyfikacjami, reguluje się prawnie ich podział i wymusza segregację, […]
Czytaj więcej
kontener

Rodzaje kontenerów na gruz i inne odpady budowlane

lip 26, 2021

Podczas budowy domu jednorodzinnego, przeprowadzania generalnego remontu mieszkania, budynku użytkowego lub biura, powstają odpadki, których zgodnie z prawem nie można wrzucać do zwykłego śmietnika. Odpady budowlane i gruz należy umieszczać w specjalnie przeznaczonych do tego kontenerach. Jakie rodzaje są dostępne i jak wybrać odpowiedni dla naszych potrzeb?
Czytaj więcej
kontener

Ile kosztuje wynajęcie kontenera na gruz? Z jakim wydatkiem się liczyć?

maj 19, 2021

Wynajęcie kontenera na gruz jest absolutnie niezbędne w przypadku prac budowlanych oraz remontów ze względu na fakt, że takie odpady mogą zostać później poddane recyklingowi, z korzyścią dla środowiska naturalnego. Ile jednak kosztuje taka usługa oraz od czego to zależy?
Czytaj więcej
odpadu budowlane

Co grozi za nieprzepisowe składowanie i wywóz odpadów budowlanych?

mar 13, 2021

Prowadzenie prac remontowych czy budowlanych wiąże się z uzyskiwaniem pokaźnej ilości odpadów. Ich składowanie oraz wywóz nie mogą naruszać regulacji prawnych. Jakie sankcje grożą za nieprzepisowe postępowanie z odpadami budowlanymi?
Czytaj więcej
odpady budowlane

Jak wynająć kontener na czas prowadzenia remontu?

sty 04, 2021

Osoby prowadzące remonty we własnych domach lub mieszkaniach najczęściej są bardzo zaskoczone, jak wiele odpadów pozostaje po tego typu pracach. W tej sytuacji kluczowe jest, jak poradzić sobie z takimi pozostałościami. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajem kontenera od firmy, która zabierze je z miejsca przeprowadzania remontu i zutylizuje zgodnie z prawem. Jak wynająć taki kontener?
Czytaj więcej
odpady budowlane

W jakich kontenerach można składować odpady budowlane?

lis 19, 2020

Planujecie przeprowadzić gruntowny remont w swoim domu? Może się to wiązać z dużą ilością odpadów budowlanych. Chcecie dowiedzieć się, gdzie należy je składować? Odpowiedź znajdziecie poniżej. Sprawdźcie koniecznie.
Czytaj więcej