Blog

Czy gruz z kontenerów podlega recyklingowi?

Bardzo często odpady, które pozostają nam po remoncie są kłopotliwe dla natury, bo nie zawsze można je poddać recyklingowi. Co zrobić z gruzem? Przeczytaj.

Czytaj dalej

Jakie zastosowania ma żwir frakcyjny?

Żwir to rodzaj kruszywa, stanowiącego mieszaninę skał i minerałów o różnorodnym zastosowaniu. Cząstki, na które składa się żwir, są sortowane i klasyfikowane według wielkości na poszczególne frakcje, a ich rozmiar może wynosić od 2 do 70 mm. Żwir frakcyjny jest wykorzystywany na wiele sposobów, między innymi do budowy dróg, kształtowania krajobrazu oraz do wykonywania drenażu.

Czytaj dalej

Zasady bezpieczeństwa przy wywozie odpadów azbestowych

Kiedyś azbest był powszechnie wykorzystywany do produkcji różnego rodzaju materiałów budowlanych, w szczególności płyt azbestowo-betonowych, stosowanych jako element pokryć dachowych i elewacji. Miało to związek z pożądanymi właściwościami tego materiału – niepalnością, dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i wysoką temperaturę oraz plastycznością. Dziś wiadomo już, że włókna azbestowe mogą być bardzo szkodliwe dla zdrowia i […]

Czytaj dalej

Do czego służą tzw. Big-Bagi?

Big-Bagi stanowią dość nietypowy rodzaj kontenerów, choć sprawdzają się częściej, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Większość pojemników tego typu można wykorzystać wielokrotnie, są one bowiem trwałe i odporne na uszkodzenia. Za właściwości te odpowiedzialne są syntetyczne włókna o gęstych splocie. Big-Bagi różnią się między sobą pod względem wielkości, liczby zaczepów, a także […]

Czytaj dalej

Jak dobrać rozmiar kontenera na odpady?

Zarówno podczas remontu mieszkania, jak i w trakcie ogromnej inwestycji budowlanej, do rozwiązania pozostaje zawsze problem odpadów. Jeśli nie są one regularnie usuwane, mogą skutecznie opóźniać pracę, stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, a nawet wiązać się z ryzykiem otrzymania mandatu. Wynajem kontenera na odpady wydaje się w tym wypadku rozsądnym pomysłem. Ale jaki kontener należy wybrać?

Czytaj dalej

Czy postawienie kontenera na odpady wymaga specjalnych zezwoleń?

Problem odpadów pobudowlanych łączy się koniecznością wynajęcia kontenera. W związku z tym trzeba odpowiedzieć na szereg pytań – ile rodzajów śmieci wygenerowano na budowie, jaka pojemność kontenerów jest potrzebna, kto wywiezie odpady i czy można je zutylizować? Wątpliwości budzą również potrzebne dokumenty. Czy wszędzie można postawić kontener i kto o tym decyduje?

Czytaj dalej

Czego nie wolno wrzucać do kontenerów na odpady budowlane?

Jeśli planuje przeprowadzenie prac budowlanych, musimy odpowiednio zutylizować gruz. W tym celu należy wynająć specjalny kontener od firmy. Nie można jednak wyrzucać do niego zupełnie wszystkiego.

Czytaj dalej

W jakich sytuacjach należy wynająć kontener na odpady?

Kontenery na odpady widywane są zwykle przy placach budów i prowadzonych rozbiórkach.  Biorąc pod uwagę konieczność zagospodarowania odpadów remontowo-budowlany kontener to rzecz niezbędna przy tego typu pracach. Kiedy warto wynająć kontener na odpady?

Czytaj dalej

Co zaliczamy do odpadów poremontowych?

Różnego rodzaju remonty mają do siebie to, że przynoszą upragnioną zmianę. Niestety, skutkują one również powstawaniem tak zwanych odpadów poremontowych, które w mniejszym lub większym stopniu zanieczyszczają daną przestrzeń. W związku z tym, że nie są one mile widziane, należy je prędzej czy później (najlepiej prędzej) usunąć lub, najogólniej rzecz ujmując, potraktować w odpowiedni sposób. […]

Czytaj dalej