W jakich sytuacjach należy wynająć kontener na odpady?

kontener

Kontenery na odpady widywane są zwykle przy placach budów i prowadzonych rozbiórkach.  Biorąc pod uwagę konieczność zagospodarowania odpadów remontowo-budowlany kontener to rzecz niezbędna przy tego typu pracach. Kiedy warto wynająć kontener na odpady?

Jakie są rodzaje kontenerów na odpady?

Szykując się do poważnego remontu mieszkania czy też domu obowiązkiem właściciela jest zadbać o pozbycie się z okolicy odpadów remontowo-budowlanych o zróżnicowanej fakturze i materiale. Są to przeważnie duże ilości gruzu, odpadów z ogrodu, stare meble, drzwi lub okna lub materiały izolacyjne, takie jak: styropian czy wełna mineralna.

Wynajmując kontener dobrze jest zwrócić uwagę na jego pojemność i wielkość. Te ok. 3,5 m3 sprawdzą się przy remoncie jednego pokoju, w przypadku większych prac budowlano-remontowych lepiej wybrać kontener 7 m3. Dobrze jest zwrócić uwagę na możliwość jego odbioru i tym samym uprawnienia i zezwolenia na wywóz gruzu danej firmy. Coraz popularniejszym rozwiązaniem w przypadku remontów jest wynajem worków typu Big-Bag o pojemności 1 m3. Kontenery powyżej 10 m3 przeznaczone są tylko pod lekkie bądź przestrzenne odpady (np. odpady zielone). Największe z nich mogą mieć 17, 21, 30, a nawet 36 m3, przez co w prosty sposób dobrać można wielkość kontenera do rozmiaru prowadzonych prac i gabarytów odpadów do wywiezienia.

Kiedy przyda się kontener na odpady?

Zawsze gdy będziemy mieć do czynienia z budową, remontem, porządkowaniem piwnicy, strychu, czy ogrodu wynajem kontenera na odpady może okazać się zbawienny. Dzieje się tak, ze względu na obowiązującą od kilku lat ustawę „śmieciową”, która wyraźnie mówi, że zarówno odpady budowlane (pokruszone pustaki, dachówki, cegły czy beton) oraz odpady remontowe muszą zostać dostarczone do miejsca, gdzie zostaną przetworzone i odzyskane. Nie można już składować na własnej działce, jak to było dawniej.