W jakich kontenerach można składować odpady budowlane?

odpady budowlane

Planujecie przeprowadzić gruntowny remont w swoim domu? Może się to wiązać z dużą ilością odpadów budowlanych. Chcecie dowiedzieć się, gdzie należy je składować? Odpowiedź znajdziecie poniżej. Sprawdźcie koniecznie.

Odpady budowlane — o czym pamiętać?

Podczas przeprowadzania prac remontowych generuje się dużą ilość odpadów. Tynki, cegły, stare płytki, gips, a także deski czy panele — jest tego sporo, a większość pozostałości nie zalicza się do grupy odpadów komunalnych. Oznacza to, że nie można ich wyrzucić do lokalnego pojemnika na śmieci, gdyż jest to niezgodne z prawem i grozi grzywną sięgającą nawet 500 zł. Warto mieć także świadomość, że nieprawidłowa utylizacja odpadów budowlanych ma bardzo negatywne skutki dla środowiska. Wiele z tego typu śmieci zawiera bowiem szkodliwe substancje, które nie powinny pod żadnym pozorem przedostać się do gleby ani wód gruntowych.

Zapewne każdy z Was wolałby uniknąć takich sytuacji, dlatego warto dobrze przygotować się do prac remontowych czy budowlanych i zadbać o kontenery o odpowiednim przeznaczeniu.

Gdzie składować odpady?

Odpady budowlane należy przechowywać w przystosowanych do tego kontenerach lub dużych, szczelnych workach na gruz typu BIG BAG. Kontenery na tego typu śmieci zazwyczaj są wykonane z wysokiej jakości stali, która jest odporna na korozję i działanie czynników atmosferycznych. Zapewnia to bezpieczeństwo i pewność, że pojemnik nie ulegnie łatwo uszkodzeniu.

Jeśli chodzi o worki na gruz typu BIG BAG, tworzy się je z wytrzymałego materiału, tak, aby nie zniszczyły się podczas składowania śmieci. Tego typu torby pomieszczą mniejszą ilość surowców, stąd ostateczny wybór trzeba dostosować do indywidualnych potrzeb.

Jak zamówić kontener na odpady budowlane?

Już na samym początku prac budowlanych warto zamówić kontener na odpady, aby zachować porządek i ułatwić późniejsze sprzątanie.

Kontenery i worki na gruz najlepiej zamówić z firmy, która zajmuje się wynajmem tego typu sprzętu. W naszej ofercie znajdziecie szeroki wybór kontenerów na odpady budowlane o różnych pojemnościach – od 2 do 36 metrów sześciennych. Dodatkowo zapewniamy także odbiór śmieci z miejsca budowy i ich utylizację. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i doceniane przez szerokie grono klientów, dla których samodzielne gospodarowanie odpadami stanowi dodatkowy problem.

Zamawiając kontener, warto natomiast dobrze przemyśleć, jaka pojemność będzie optymalna. Cena bowiem jest uzależniona od wymiarów kontenera, kluczowa będzie tu więc ilość, a nie waga wywożonych śmieci.