Czego nie wolno wrzucać do kontenerów na odpady budowlane?

zielony kontener z odpadami budowlanymi

Jeśli planuje przeprowadzenie prac budowlanych, musimy odpowiednio zutylizować gruz. W tym celu należy wynająć specjalny kontener od firmy. Nie można jednak wyrzucać do niego zupełnie wszystkiego.

Wynajem kontenera

Kontener budowlany to najwygodniejsze rozwiązanie przy remontach, ponieważ w prosty sposób ładujemy odpady, które później zostaną wywiezione. Odchodzi więc problem składowania ich oraz pakowania w worki jutowe. Firma Jumar świadczy wynajem kontenerów budowlanych, dlatego bez problemu rozwiążemy problem. Pojemnik zostaje podstawiony we wskazane miejsce, a zapełniony zostaje zabrany do odpowiedniej sortowni. Jednak jest to zbiornik na śmieci związane typowo z budową, dlatego też nie można do niego wrzucać zupełnie wszystkiego. Warto wiedzieć, co można w ten sposób utylizować, a czego nie. W ten sposób znacznie usprawni się proces recyklingu.

Przeznaczenie kontenerów budowlanych

Kontener budowlany to pojemnik, do którego mogą trafiać wszystkie odpady powstałe w toku prac budowlanych. Mogą to być cegły, tynki, wyroby ceramiczne i fragmenty betonu czy kostki brukowej. A więc wszystko, co związane jest z konstrukcją. Nie ma również problemu, aby były to płyty karton-gips, metal, drewno czy szkło będące częścią okien lub drzwi. Warto jednak wiedzieć, czego pod żadnym pozorem nie należy tam wrzucać. Przede wszystkim materiałów szkodliwych jak azbest. Należy wystrzegać się także wyrzucania elektroniki czy tworzyw sztucznych jak butelki plastikowe. Szkło również nie powinno się tam znaleźć. Należy trzymać się po prostu jeden zasady – jeśli coś ma swój kontener, to tam powinno trafić. To bardzo ważny wymóg, do którego niestosowanie kosztuje nawet karę finansową dla wynajmującego kontener i zarazem właściciela gruzu. Jeśli innych odpadów mamy na terenie posesji całkiem sporo, warto wynająć dla nich odpowiedni pojemnik. W ten sposób nie tylko unikniemy kary, ale przede wszystkim przysłużymy się środowisku, ułatwiając recykling odpadów.