Wszystkie prace budowlane i remontowe wiążą się z dużą ilością wytwarzanego gruzu, który trzeba zutylizować w odpowiedni sposób. Nie można go wyrzucać do pojemników na śmieci komunalne. Niezawodnym rozwiązaniem problemu odpadów budowlanych jest wynajem kontenerów przeznaczonych specjalnie na składowanie gruzu. Jeżeli więc zamierzasz przeprowadzić remont w swoim domu albo planujesz inwestycję budowlaną, nie zapomnij zamówić kontenera o odpowiedniej, dopasowanej do Twoich potrzeb pojemności. Nasza firma podstawi go we wskazane przez Ciebie miejsce, a po zapełnieniu, odbierze gruz wraz z innymi odpadami i zajmie się ich prawidłową, zgodną z przepisami utylizacją.
Pod ogólnym pojęciem gruzu kryją się aż trzy kategorie tego rodzaju odpadów budowlanych. Wyróżniamy gruz czysty, czyli jednorodne odpady powstające w wyniku przeprowadzania prac budowlanych i remontowych (np. ziemia, kamienie, piasek, ceramika, gruz betonowy i ceglany), gruz zmieszany (np. gruz betonowy czy ceglany, a także folie zabezpieczające, butelki PET, opakowania z tworzyw sztucznych, drewno, szkło i złom) oraz gruz zanieczyszczony, czyli mieszankę wszystkich wymienionych wcześniej odpadów z uwzględnieniem brudnego styropianu, płyt gipsowo-kartonowych, wiader po farbach lub zaprawach, siatek montażowych, fragmentów betonu, różnych tekstyliów (np. dywany, wykładziny czy ubrania) oraz odpadów niebezpiecznych.
Wynajęcie kontenera na gruz to doskonały i stosunkowo niedrogi sposób na legalne pozbycie się uciążliwych odpadów budowlano-remontowych. Dzięki tej usłudze nie będziesz musiał samodzielnie wywozić gruzu do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Zaoszczędzisz sporo czasu, energii i nerwów.
Gruz musi być zutylizowany we właściwy i zgodny z prawem sposób. Firmy zajmujące się wynajmem kontenerów na gruz najczęściej posiadają maszyny przeznaczone do recyklingu tego typu odpadów. Przed przystąpieniem do recyklingu pracownicy takich firm dokonują selekcji i podziału znajdujących się w kontenerach odpadów tak samo jak w punktach selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Dzięki temu wiadomo, które z odpadów nadają się do ponownego wykorzystania (np. po pokruszeniu lub zmieleniu), a które muszą być ekologicznie zutylizowane.